Talviku tegi Itaalias suurepärase hooaja alguse

Sel nädalavahetusel toimub Itaalias Mantova krossirajal motokrossi maailmameistrivõistluse teine etapp. Esmakordselt sel hooajal on seal rajal aga EMX 250 klassi võistlejad. Hooajale tegi super alguse Sahkar Racing meeskonna sõitja Jörgen-Matthias Talviku (KTM), kes täna toimunud avasõidus tuli kolmandale kohale.

Ajasõidus kuulusid meie mehed Jörgen-Matthias Talviku (KTM) ja Meico Vettik (KTM) esimesse gruppi. Mõlemal õnnestus kvalifikatsioon väga hästi, Vettik sõitis välja viienda aja ning Talviku kuuenda. See tähendas, et mõlemal oli sõitudeks üsnagi hea stardikoht olemas. Parimat aega näitas samas grupis Rick Elzinga (Holland, Yamaha). Teises grupis oli kiireim norralane Cornelius Toendel (Fantic).

Täna toimunud esimeses põhisõidus tegi meie meestest parema stardi Talviku, kes avaringi lõpuks kaheksanda koha sisse võttis. Talviku näitas sõidu jooksul, et talvel tehtud ettevalmistused on täkesse läinud. Ta suutis kogu sõidu liidritega sama kiirust näidata ning sõidu edenedes parandas ta pidevalt kohta. Sõidu keskel tõusis Talviku juba koguni kolmandale kohale, kuid seljataga oli suur punt sõitjaid, kes kõik seda kohta endale tahtsid. Norralane Haakon Osterhagen leidiski mõne ringi järelkoha kus Talvikust mööduda ja Jörgen-Matthias langes neljandaks. Seda ainult aga mõneks kurviks, sest Jörgen-Matthis ründas kohe tagasi. Mehed panid küünarnukid kokku ja võitjana lahkus sellest lahingust Talviku, kes taas kolmandale kohale tõusis. Sõidu lõpus püüdis Talviku kinni juba teisel kohal sõitnud hispaanlase David Bracerase (KTM). Samal ajal tuli seljataga hoida ka ründavat Osterhagenit, kes Talvikul hetkegi hingata ei lasknud. Jörgen-Matthias norralasele enam võimalust ei andnud ning lõpetas Bracerase järel sõidu kolmandana. Kindla esikoha võttis hollandlane Rick Elzinga (Yamaha). Kehva stardi tegi kahjuks Meico Vettik, kes sõidu alguses top 20 piiril oli. Selleks hooajaks 2-taktilisele tsiklile tagasi kolinud Vettik näitas, et kiirus tagasi sarnaselt üleeelmisele hooajale. Meico tuli kogu sõidu tõusvas tempos ning näitas rajal liidritega samu ringiaega. Sõidu lõpuks õnnestus tal tugevas konkurentsis kümnendaks tõusta.