Hardi Roosiorg avas hooaja esimesel MM-etapil punktiarve

Motokrossi maailmameistrivõistluste avaetapp sõideti sel nädalavahetusel Inglismaal Matterley Basini krossirajal. Pärast kahte aastat on MM-sarjas tagasi kahe päevaline formaat, kus laupäeval sõidetakse MM-i klasside kvalifikatsioonid ja pühapäeval põhisõidud. Sel hooajal MXGP klassis enamus etappidel osalev Sahkar Racing meeskonna sõitja Hardi Roosiorg suutis kohe avaetapil punktiarve avada, kahe punktiga tuli ta 21. kohale. Etapivõidu teenis Tim Gajser.

MXGP klassi avasõidus tegi korraliku etteaste Hardi Roosiorg, kes võrreldes eilse kvalifikatsioonisõiduga suutis paremat kiirust näidata. Oma esimest täit hooaega MXGP klassis tegev Roosiorg suutis sõidu 19. kohal lõpetada ning kaks punkti teenida. Sõitu asus stardi järel juhtima Jorge Prado (Hispaania, GASGAS), kuid varsti asus liidriks Jeremy Seewer (Šveits, Yamaha). Seewer suutis esikohta Gajseri (Sloveenia, Honda) ja Renauxi (Prantsusmaa, Yamaha) ees enamuse sõidust hoida, kuid kaks ringi enne sõidu lõppu ta eksis ja kukkus ning kinkis esikoha Gajserile. Seewer lõpetas sõidu teisena ja Renaux kolmandana.

Teises sõidus võitles Roosiorg samuti punktikoha nimel ja seda Leedu parima krossisõitja Arminas Jasikonisega (Yamaha). Sõidu jooksul suutis Roosiorg 20. kohal sõitnud leedulasele mitmel korral lähemale jõuda, kuid päris löögiulatusse Hardi ei saanud ja nii tuli teises sõidus 21. kohaga leppida. Stardi järel sõitu juhtima asunud Prado tegi teistega kiirelt väikese vahe sisse, kuid sõidu keskel hakkas hoogu minema avasõidu võitnud Gajser. Esmalt möödus ta Seewerist ja Coldenhoffist ning tõusis teiseks. Selleks hetkeks oli Prado edu kuus sekundit, kuid selle sõitis Gajser kiirelt kinni ja läks hispaanlasest kohe ka mööda. Suure töö ära teinud Gajser kukkus aga kurvis ja lasi Prado uuesti endast mööda. Hispaanlane kingitust enam käest ei andnud ning võttis napi võidu Gajseri ees. Kolmandana lõpetas sõidu Coldenhoff.

Etapi kokkuvõttes tuli Roosiorg kahe punktiga 21. kohale. Esikoha teenis 47 punktiga Gajser, teine oli 43 punktiga Prado ja kolmas 40 punktiga Seewer.

MX2 klassi avasõidus näitas Simon Laengenfelder (Saksamaa, GASGAS), et eilne kvalifikatsioonisõidu võit ei olnud mingi juhus. Sakslane võttis avasõidus stardivõidu ning juhtis kindlalt sõitu algusest kuni lõpuni. Teist kohta hoidis terve sõidu vältel Tom Vialle (Prantsusmaa, KTM), kuid sõidu lõpus survestas teda kõvasti Kay de Wolf (Holland, Husqvarna). Hollandlane siiski möödasõiduks kohta ei leidnud ja pidi leppimama kolmanda kohaga. Jago Geerts (Belgia, Yamaha) oli samuti sõidu alguses poodiumikonkurentsis, kuid üks sõiduviga langetas ta esikümne lõppu. Sealt õnnestus tal lõpuks neljandaks tõusta.

Teises sõidus asus liidriks taas Laengenfelder, keda asusid jälitama Vialle, Horgmo ja Geerts. Vialle oli tunduvalt agressiivsem kui avasõidus ja tal õnnestuski sakslase väikese sõiduvea järel sõitu juhtima asuda. Vialle siiski eest ära ei suutnud sõita ja laengenfelder ning Geerts olid tal koguaeg seljataga. Sõidu keskel eksis Vialle aga kurvis ning käis korraks külili ja sellest piisas, et koht Laengenfelderile kaotada. Järelejäänud sõiduajal survestas Vialle liidrit igal ringil, kuid sakslane oli väga kindel ja hoidis positsiooni. Viimasele ringile minnes üritas Vialle kõik mängu panna, kuid risk ei tasunud ennast ära, ta kukkus ja kaotas koha ka Geertsile. Laengenfelder võttis võidu lõpuks Geertsi ja Vialle´i ees.

Etapi kokkuvõttes teenis Laengenfelder 50 puntktiga elu esimese etapivõidu. 42 punktiga tuli teiseks Vialle ja 40 punktiga kolmandaks Geerts.

EMX 125 klassi teise sõidu starti Joosep Pärn kahjuks ei tulnud. Võitlus esikohale oli aga tulikuum sõidu algusest kuni lõpuni. Viimasele ringile minnes olid viis meest veel nelja sekundi sees. Pikima kõrre tõmbas Cas Valk (Holland, Fantic), kes lõpuks sõidu võitis. Teisena lõpetas sõidu tema meeskonnakaaslane Alexis Fueri (Prantsusmaa, Fantic). Veel kaks kurvi enne sõidu lõppu oli kolmandal kohal Janis Martins Reisulis, kuid tugeva sõidu lõpuga tõusis kolmandaks Marc-Antoine Rossi (Prantsusmaa, KTM).

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 47 punktiga Cas Valk, teise koha sai 40 punktiga Alexis Fueri ja kolmanda koha 38 punktiga lätlane Janis Martins Reisulis. Joosep Pärn punkte ei teeninud ja talle läks kirja 40. koht.

Oma hooaja avasid Inglismaal ka EMX Open klassi sõitjad. Eile peetud avasõidus oli kindlalt parim MM-i kogemustega Jose Butron (Hispaania, KTM). Teise koha sai avasõidus Michael Ivanov (Bulgaaria, Husqvarna) ja kolmanda koha Michael Sandner (Austria, KTM). Pühapäeva hommikul peetud teises sõidus ebaõnnestus Butroni start aga täielikult ja avaringil ei mahtunud ta isegi top 20 sisse. Sõitu asus juhtima Sander, kellele järgnev Ivanov. Kaks esimest läksid teistel kohe eest ära ja samas järjestuses ka sõidu koos lõpetasid. Butron tegi suurepärase sõidu ja tõusis lõpuks kolmandaks.

Etapivõidu teenis 45 punktiga Sander, teise koha sai samade punktiga Butron ja kolmanda koha 44 punktiga Ivanov.