Roosiorg tuli Prantsusmaa MM-etapil 21. kohale

Motokrossi maailmameistrivõistluste kümnes etapp sõideti sel nädalavahetusel Prantsusmaal Ernee krossirajal. MXGP klassis võistelnud Hardi Roosiorg (KTM) suutis mõlemad sõidud punktikohal lõpetada ja teenis etapi kokkuvõttes 21. koha. EMX 250 klassi avasõidu eile kolmandana lõpetanud Jörgen-Matthias Talviku /KTM) hilines arusaamatuse tõttu teise sõidu ootetsooni ja teda ei lubatud starti.

MXGP klassi avasõidus oli stardi järel avakurvis suur kukkumine, õnneks suutis Hardi Roosiorg seal püsti jääda ning ta pääses kohe punktikohale top 20 sisse. Sõidu esimese poolega lasi ta mitmeid konkurente endast mööda ja Hardi langes punktikohalt välja. Sõidu lõpp õnenstus aga Roosiorul väga hästi ja viimastel ringidel tegi ta mitu möödasõitu ning tõusis lõpuks 19. kohale. Stardi järel asus sõidu juhtima Jorge Prado (Hispaania, GasGas). Teda asus jälitama šveitslane Jeremy Seewer (Yahama). Kaks liidrit läksid peagi teistel eest ära ja esikoha saatus jäi nende kahe otsustada. Prado suutis tervet sõitu kontrollida, kuid eelviimasel ringil leidis Seewer võimaluse möödumiseks ning ta kasutas selle ka ära. Hooaja esimene sõiduvõit läks Seewerile, teisena lõpetas Prado ja kolmandana üllatuslikult belglane Brent Van Doninck (Yamaha). Stardis kukkunud Tim Gajser (Sloveenia, Honda) suutis lõpuks viiendale kohale tõusta.

MXGP klassi teises sõidus jäi Roosiorg stardi järel viimasele kohale. Sõidu jooksul suutis ta aga tõusta 20. kohale. Kaks ringi enne lõppu kukkus veel sakslane Henry Jacobi ja Hardi tõusis lõpuks sarnaselt avasõidule 19. kohale. Stardi järel asus sõitu juhtima taas Prado, kes teistega kiirelt ka vahe sisse tegi. Sõidu teises pooles hakkas Prado aga kustuma esmalt püüdis ta kinni Coldenhoff, kes peagi siis ka ise liidriks tõusis. Seejärel sai hispaanlasest mööda ka Seewer. Sama plaanis ka Gajser, kuid kukkumine mõned ringid enne sõidu lõppu võttis talt selle võimaluse ja Prado suutis sõidu kolmandana lõpetada. Kahe aastase vaheaja järel suutis sõidu võita Coldenhoff, teisena lõpetas Seewer.

Etapi kokkuvõttes tuli Roosiorg 4 punktiga 21. kohale.