Jörgen-Matthias Tavliku naases koroona läbipõdemise järel edukalt rajale

EMX 250 klassi euroopa meistrivõistluste neljas etapp sõidetakse sellel nädalavahetusel Itaalias Riola Sardo krossirajal. Eelmise etapi koroonaviirusesse haigestumise pärast vahele pidanud jätma Sahkar Racing meeskonna sõitja Jörgen-Matthias Talviku naases edukalt rajale kui sai täna peetud avasõidus kuuenda koha.

Talviku (KTM) näitas head minekut juba ajasõidus, kus ta sõitis välja seitsmenda ringiaja. Meie teine sõitja Meico Vettik (KTM) oli ajasõidus kolmeteistkümnes. Parimat ringiaega näitas hollandlane Rick Elzinga (Yamaha).

Täna toimunud esimeses võistlussõidus ei saanud kumbki meie sõitjatest head starti. Talviku tuli avaringilt tagasi 12. kohal ja Vettik 17. kohal. Vettiku sõit läks veelgi kehvemaks, kuna neljandal ringil sõitis ta rajalt välja ja kukkus ning seejärel jättis ta sõidu pooleli. Suurim küsimärk Talviku kohal oli aga see kas läbi põetud viiruse oli jätnud oma jälje ka füüsisle. Ränkraskel liivarajal näitas Jörgen-Matthias aga, et sellega mingeid probleeme ei ole. Neljandal ringil tõusis Talviku juba esikümnesse. Seejärel tegi ta veel mitu ilusat möödasõitu ning viimasele ringile läks ta juba seitsmendana. Viimasel ringil kukkus etapile sarja liidrina tulnud Cornelius Toendel (Norra, Fantic) ja Talviku ületas finishijoone lõpuks kuuendana. Esimesed kolm poodiukohta läksid kõik Yamaha meeskonna sõitjatele. Esikoha teenis Elzinga, teiseks tuli väga tugeva sõidu lõpu teinud Andrea Bonacorsi (Itaalia) ja kolmandaks Dave Kooiker (Holland).