Jörgen-Matthias Talviku tuli Saksamaa MV etapil 2. kohale!

ADAC Saksamaa motokrossi meistrivõistluste teine etapp toimus nädalavahetusel Möggersi krossirajal Austrias. MX2 klassis tegi suurepärase nädalavahetuse Jörgen-Matthias Talviku, kes kolme sõidu kokkuvõttes teise koha saavutas.

Oma kvalifikatsioonigrupis kuuenda koha saanud Talviku võitles laupäeval toimunud avasõidus liidergrupis poodiumikoha eest. Lõpuks lõpetas ta sõidu neljandana, kolmanda koha saanud Mike Gwerderile (Švetis) kaotas Talviku finishis vaid 0.4 sekundiga. Esikoha võttis Bence Bergel (Hungari) ja teine oli Yago Martinez (Hispaania). Martin Michelis jäi napilt top 20 seast välja ja lõpetas sõidu 21. kohal.

Pühapäeval toimunud teine võistlussõit õnnestus Talvikul aga veelgi paremini. Šveitslase Mike Gwerderiga sõitsid nad ülejäänud seltskonnal eest ära ja otsustasid sõidu võitja omavahel. Finishis jäi Gwerder ikkagi peale ja Talviku lõpetas sõidu teisena. Kolmas oli Camden Mc Lellan (Lõuna-Aafrika Vabariik). Martin Michelis kahjuks katkestas sõidu. Ka kolmandas sõidus oli Talviku heas hoos ja sealt tuli kolmas koht. Ette jäid temast vaid Guillem Farres (Hispaania) ja Mc Lellan. Michelis kolmandast sõidust enam osa ei võtnud.

Etapi kokkuvõttes tuli MX Handel Racing meeskonna värvides sõitnud Talviku 60 punktiga teisele kohale. Etapivõidu teenis 63 punktiga Gwerder ja kolmas oli 59 punktiga Farres. Kuigi Talviku avaetapil ei osalenud, siis on ta 60 punktiga sarja kokkuvõttes ikkagi kõrgel kuuendal kohal. Liider on 134 punktiga Farres.

Jörgen-Matthias Talviku: “Kaks päeva korralikku võidusõitu kõva pinnasega rajal. Konkurents oli kõva ning saime kirja kaks päeva häid sõite! Laupäeval kvalifikatsioonis oli natukene segadust, kuna minu transponder oli teisele sõitjale registreeritud ja ei töötanud korralikult. Oli omajagu seletamist ja tõestamist, et tõepoolest sõitsin mina selle motikaga. Oma grupis olin 6-s. Esimeses sõidus ei saanud ideaalset starti, aga võitlesin kogu sõidu kõvasti. Olin vahepeal 3-s ja ründasin 2. kohta, aga tegin väikese vea ning langesin 4-ndaks, kus lõpetasin ka sõidu. Oli korralik andmine, kaotust esimesele 5 sekundit. Teine sõit hea start, sain 2. kohal minema ja seal ka sõidu lõpetasin. Üritasin tõusta korduvalt ka liidriks, aga seekord ei õnnestunud. Kaotust esimesele alla 2 sekundi. Kolmandas sõidus sain minema ca 7-8ndana. Töötasin kogu sõit kõvasti ja tõusin 3-ndaks. Kokkuvõttes andis see mulle 2. koha, ehk minu selle aasta esimese poodiumi! Kindlasti lisavad sellised sõidud enesekindlust ning poodium päeva lõpuks on alati hea!”