Jörgen-Matthias Talviku tuli Hollandis neljandaks

Nädalavahetusel olid mitmed meie krossisõitjad stardis erinevate riikide meistrivõistlustel. Hollandi meistrivõistlustel tegi kaasa Jörgen-Matthias Talviku, kes sai MX2 klassis kõrge neljanda koha. Rootsi meistrivõistluste hooaeg algas Saxtorpi krossirajal, Indrek Mägi oli etappidel kaheksas ja üheksas.

Hollandi meistrivõistlustluste teine etapp toimus eile Oldebroekis ja MX2 klassis oli stardis ka kaks eestlast. Sahkar Racing meeskonna sõitja Jörgen-Matthias Talviku näitas juba kvalifikatsiooni viienda ajaga, et klapp rajaga on hea. Avasõidus tegi Talviku ilusa stardi ning võttis sisse neljanda koha. Sõidu edenedes andis ta mõned kohad ära ning jõudis finishisse seitsmendana. Martin Michelis lõpetas sõidu 34. kohal. Esikoha teenis EMX 250 klassi euroopa meistrivõistluste liider Rick Elzinga Hollandist. Teine ja kolmas koht läksid Lucas ja Sacha Coenenitele.

Teises sõidus Talviku nii head starti teha ei suutnud kui avasõidus. Avaringil asus ta seitsmendale kohale. Kui esimeses sõidus andis ta sõidu jooksul kohti ära, siis teises sõidus tuli ta tõusvas joones. Sõidu keskel möödus ta Dave Kooikerist, seejärel Marcel Staufferist ning lõpuks ka avasõidus kolmanda koha teeninud Sacha Coeninist ning finishis oli Talviku neljandana. Võidu võttis taas Elzinga, teisena lõpetas Lucas Coenen ja kolmandana Bastiaan Boegh-Tamm. Michelis lõpetas sõidu 26. kohal.

Etapi kokkuvõttes tuli Talviku 32 punktiga neljandale kohale. Esikoha sai 50 punktiga Elzinga, teine oli 44 punktiga Lucas Coenen ja kolmas 34 punktiga Andrea Bonacorsi. Martin Michelis oli 2 punktiga kahekümnekuues.