Hardi Roosiorg tegi Itaalias karjääri parima sõidu tulemuse

Motokrossi maailmameistrivõistluste viies etapp toimus sel nädalavahetusel Itaalias Pietramurata krossirajal. MXGP klassis tegi karjääri parima sõidutulemuse Sahkar Racing meeskonna sõitja Hardi Roosiorg, kes teises sõidus saavutas 16. koha. Etapi kokkuvõttes oli ta üheksateistkümnes. Esikoha teenis sarja liider Tim Gajser.

MXGP klassi avasõidu alguses oli Hardi Roosiorg mõned positsioonid väljaspool punktikohta. Sõidu esimene pool tuli Hardil hästi välja ja parimal hetkel tõusis ta 19. kohale. Seejärel möödusid temast sõidu alguses kukkunud Alvinb Östlund (Rootsi, Yamaha) ja Ben Watson (Inglismaa, Kawasaki) ning Roosiorg langes 21. kohale. Punktikoht oli siiski võimalik veel, kuid 13. ringil jäi Hardi raja äärde ning katkestas sõidu. Stardivõidu võttis sõidus Glenn Coldenhoff (Holland, Yamaha), kes pikka aega sarja liidrit Tim Gajserit (Sloveenia, Honda) enda seljataga hoida suutis. Pärast kümnendat ringi leidis Gajser lõpuks möödumiskoha ja tõusis sõidu liidriks. Ta sõitis kohe hollandlasel eest ära ning võttis lõpuks kindla võidu. Viimastel ringidel tuli Coldenhoffil tagasi hoida Jorge Pradot (Hispaania, GASGAS), kes talle seljataha jõudis. Prado siiski mööda ei saanud ja lõpetas sõidu Coldenhoffi seljataga kolmandana.

Teise sõidu stardikurvis toimus kukkumine ja üks osaline oli seal ka Hardi Roosiorg. See aga ei takistanud tal tegemast karjääri parimat sõidutulemust MXGP klassis. Sõidu keskel tõusis Roosiorg juba punktikohale kahekümnendaks. Sõidu teises pooles toimus mitu rasket kukkumist, mis kergitasid teda veel ning ta ise suutis samuti ühe möödasõidu teha ja finishis oli Roosiorg kuueteistkümnendana. Stadivõidu võttis teises sõidus Prado, kuid juba avaringil suretas ta ratta välja ja kinkis esikoha Gajserile. Sarja liider kasutas sülle langenud kingituse ära ja sõitis koheselt järgnevatel eest ära ning võttis kindla esikoha. Teisele ja kolmandale kohale võitlesid omavahel Yamaha tehasemeeskonna sõitjad Seewer (Šveits) ja Renaux (Prantsusmaa). Seewer hoidis pikka aega teist kohta enda käes, kuid lõpus oli parem Renaux, kes sõidu teisena lõpetas.

Etapi kokkuvõttes tuli 50 punktiga esikoha Gajser. Teise koha sai 40 punktiga Renaux ja kolmanda koha 38 punktiga Prado. Hardi Roosiorg sai viie punktiga 19. koha. Sarja kokkuvõttes tõusis Roosiorg 8 punktiga 24. kohale. Liidril Gajseril on koos juba 236 punkti. Teisel kohal on 203 punktiga Prado ja kolmandal kohal 184 punktiga Renaux.