Hardi Roosiorg tegi Itaalias karjääri parima tulemuse

Itaalias Ottobiano rajal jätkusid motokrossi maailmameistrivõistlused, kus MX2 klassis tegi oma hooaja ja ühtlasi ka MM-ajaloo parima tulemuse Sahkar Racing sõitja Hardi Roosiorg.

Hardi Roosiorg (KTM) alustas nädalavahetust laupäeval vabatrenni 25. ajaga, ajatreeningul sai ta aga kirja 20. aja ning kvalifikatsioonisõidus ületas eestlane lõpujoone 21. kohal.
Pühapäeval peetud finaalsõitudes saavutas Roosiorg vastavalt 19. ja 13. koha ning etapi kokkuvõttes kuulus eestlasele 15. koht, mis on noormehe MM-i ajaloos parim tulemus.
Ottobiano esikolmiku moodustasid hispaanlane Jose Prado (KTM), ameeriklane Thomas Covington (Husqvarna) ja lätlane Paulss Jonass (KTM). MM-liidrina jätkab Jonass, 11st etapist pooltel osalenud Roosiorg on 30.

“Laupäeval oli taaskord aeglane algus ning vabatrennis ei õnnestunud ringid kuidagi. Kvalifikatsioonis sain kehva stardi, kuid suutsin end siiski 21ks sõita. Pühapäeval oli enesetunne juba veidi parem, kui hommikuses soojendussõidus olin 23. Esimeses sõidus tuli kehv start, kuid suutsin kohe möödasõite teha ning 19ndana lõpetada. Teine sõit oli start veidi parem ning sain kohe kiirete sõitjatega võidu sõitma hakata. Esimeselt ringilt tulles olin juba 16. ning suutsin veel paar kohta tõusta ja 13nda koha peal lõpetada. Nädalavahetusega võib väga rahule jääda, kuna esmakordselt suutsin kokkuvõttes top 15 sees lõpetada,” rõõmustas Roosiorg, kelle järgmine start on eeloleval nädalavahetusel Bielsteinis, kus sõidetakse ADAC sarja kolmas etapp.