Hardi Roosiorg kasvatas Prantsusmaa MM-etapil punktiarvet

Läinud nädalavahetusel sõideti Prantsusmaal Saint Jean D´Angely krossirajal motokrossi MMi kümnes etapp, kus läks oma punktisaldot MX2 klassis suurendama ka Sahkar Racing sõitja Hardi Roosiorg.

Laupäeval kuiva ilmaga toimunud kvalifikatsioonis ületas Roosiorg (KTM) lõpujoone 24. kohal. Pühapäeva öösel sadas aga võistluspaigas paduvihma, mis muutis rajaolud hommikuks täiesti pea peale. Esimeses sõidus sai Roosiorg hea stardi ning pääses kohe punktikohale ja ületas lõpujoone 19. kohal. Teise sõidu start ei õnnestunud eestlasel aga nii hästi, kuid peagi oli ta punktidel ja sai taas 19. koha. Kokkuvõttes oli Roosiorg (4 p) 20., etapi võitis hispaanlane Jorge Prado ameeriklase Thomas Covingtoni ja taanlase Thomas Kjer Olseni ees. MM’i juhib aga Prantusmaal 5. koha saanud lätlane Pauls Jonass, teine on Prado ja kolmas Olsen, ainult osadel etappidel osalenud Roosiorg on 35.

ssa

“Laupäeval ajatrennid eriti ei õnnestunud, kuna rada oli raske ning ei saanud tunnet kätte, kuid kvalifikatsioonisõidus suutsin peale kehva starti sõita ennast 24ks. Tänases soojendussõidus oli aga hea enesetunne ning olin taaskord 24. Esimeses sõidus sain kohe koos kiirete sõitjatega minema, kuid ei suutnud nendega tempot hoida ning langesin paar kohta ja lõpetasin 19ndana. Teises sõidus oli kehv start ning esimese ringi ajal sain ka kiviga vastu käe närvi, peale mida ei olnud vasakus käes enam jõudu. Proovisin sellest sõidust siiski maksimumi võtta ning lõpetasin taaskord 19nda koha peal,” võttis oma etteaste kokku Roosiorg, kelle järgmine võistlus on juba eeloleval nädalavahetusel Itaalias Ottobiano rajal peetav MM-etapp.