Hardi Roosiorg tegi Lätis oma MM-karjääri parima tulemuse

Lõppenud nädalavahetusel toimus Lätis Kegumsis motokrossi maailmameistrivõistluste seitsmes etapp, kus oma hooaja esimesi MM-punkte läks jahtima ka Sahkar Racing sõitja Hardi Roosiorg.

Laupäeval peetud vabatreeningul näitas Hardi Roosiorg (KTM) 26ndat aega. Ajatreeningul, kus määrati kvalifikatsioonisõidu stardikohad, oli eestlase aeg 23. ning samal päeval peetud kvalifikatsiooni lõpetas Roosiorg 25. kohal.
Pühapäeva hommikul toimunud soojendussõidus sai Hardi kirja 19. aja, mis andis lootust, et stabiilse esituse korral on punktid täiesti reaalsed.
Esimeses sõidus sai Roosiorg stardist minema kolmanda kümne keskel, kuid sõidu edenedes kerkis ta mitmed koha ja ületas lõpujoone 19. kohal. Teise sõidu start õnnestus noormehel paremini ja ta sõitis kohe punktisaajate seas ning seekord oli koht juba 17. Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus talle 6 punktiga 18. koht.

“Laupäeval asjad eriti hästi ei sujunud, kuna ei suutnud sõita nii kiiresti nagu ma oleks ise tahtnud,” rääkis Roosiorg. “Pühapäeval algasid soojendussõiduga asjad juba paremini, kui sõitsin 19nda aja välja. Esimene sõit ei saanud väga head starti, kuid suutsin jõu kokku võtta ning end lõpuks 19ndaks sõita. Teine sõit sain juba stardist hästi minema ja alustasin kohe kiirematega koos, sõidu jooksul tegin mõned möödasõidud ja hoolimata ühest kukkumisest lõpetasin ikka 17nda koha peal. Suutsin lõpuks enda punktiarve avada ning seda ka oma karjääri parima tulemusega!”

Hardi Roosioru järgmine start on juba järgmisel nädalavahetusel Saksamaal Teutschenthalis peetav MM-etapp.