Hardi Roosiorg lõpetas MM-hooaja tugeva tulemusega

Hollandis Assenis toimus selle aasta motokrossi maailmameistrivõistluste eelviimane etapp, kus MX2 klassis osales ka Sahkar Racing sõitja Hardi Roosiorg, kellele see võistlus oli aga käesoleva aasta viimaseks MM-etapiks, kuna viimase etapi ajal on noormees juba Ameerika Ühendriikides, et treenida seal peetavaks Rahvuste krossiks.
Hardi Roosiorg (KTM) alustas oma nädalavahetust hästi ületades oma klassi kvalifikatsioonisõidus lõpujoone 13ndana. Esimeses finaalsõidus suutis Roosiorg peale tagasihoidlikku starti ja piduriprobleemidega võideldes siiski võistlejaterivi tagumisest poolest end 16ndaks sõita. Teine sõit oli eestlasel sarnane esimesele ja sealt tuli 15. koht. Etapi kokkuvõttes oli Roosiorg 11 punktiga 16., esimesed kolm olid hispaanlane Jorge Prado (KTM), ameeriklane Thomas Covington ja taanlane Thomas Kjer Olsen (mõlemad Husqvarna).
MM-tabelis on Roosiorg 59 punktiga on 27. kohal, liidrina jätkab Prado (823 p), teine on Assenis 6nda koha saanud Prado tiimikaaslane lätlane Pauls Jonass (777 p) ja kolmas Olsen (633 p).

“Nädalavahetus Assenis möödus üllatavalt hästi, kuna laupäevases kvalifikatsioonisõidus tegin oma selle aasta parima kvalifikatsioonisõidu. Pühapäeval näitasin soojendussõidus 11ndat aega ning esimesse sõitu minnes oli hea enesetunne. Selle sõidu start aga ebaõnnestus, kuid sain esimestel ringidel kohe möödasõite teha ja oma kohta parandada. Kahjuks kadusid aga viiendal ringil mu tsiklil tagapidurid, aga sellest hoolimata suutsin 16nda koha peal lõpetada. Teine sõit ei saanud rajaga enam nii sina peale ning raske oli head rütmi leida. Sai küll palju möödasõite tehtud ja 15 koha peal lõpetatud, mis andis mulle kokkuvõtteks 16nda koha. Nädalavahetusega võib rahule aga jääda, kuna suutsin iseendale tõestada, et suudan ka kvalifikatsioonides kõrgemate kohtade peale sõita,” võttis oma selle aasta oma viimase MM-etapi kokku Roosiorg, kelle järgmine võistlus toimub eeloleval Saksamaal Holzgerlingenis, kus toimub kõrgetasemelise ADAC sarja finaaletapp. Peale seda lendab noormees aga USAsse, kus ta esindab esmakordselt Eestit 6.-7. oktoobril peetaval Rahvuste krossil.